İade Talebi Oluştur

Hesabım > Siparişlerim sayfasından aldığınız ürün üzerinden İade Et butonuna basın. Talep formunu doldurup iade adresini alın.

Ürünü Mağazaya Gönder

İade talebinden sonra 3-5 işgünü içinde ürünü mağazaya geri gönderin. Anlaşmalı kargoyla göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iadeniz teslim alınmayacaktır. 

Mağaza İadeyi Onaylasın

Ürün mağazaya ulaştıktan ve gerekli kontroller yapıldıktan sonra 3-7 işgünü içinde iadeniz yapılmaktadır. Havale ile ödemelerde ise iletişim numaralarından bize ulaşıp detaylı bilgi almanız gerekmektedir. 

Cayma Hakkı Nedir ?

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereğince, alıcıların mal satışına ilişkin işlemlerde teslimat tarihinden itibaren, hizmet satışına ilişkin işlemlerde satın almanın yapıldığı tarihten itibaren 14 gün içinde cayma haklarını kullanarak sebep göstermeden ve herhangi bir cezai şart ödemeden satın aldıkları ürünleri iade etme hakları vardır.

Cayma Hakkı Nasıl Kullanılır ?

Alıcılar, cayma süresi (mal satışına ilişkin işlemlerde teslimat tarihinden itibaren, hizmet satışına ilişkin işlemlerde satın almanın yapıldığı tarihten itibaren 14 gün) içinde Hesabım > Siparişlerim sayfasından iade talep ederek cayma hakkını kullanmaları gerekir.

Cayma Hakkı Kargo Ücreti Kime Aittir ?

Cayma hakkı kapsamında ürün iadelerinde, iade kargo ücreti Alıcıya aittir. Alıcılar, ürünleri her ne sebeple olursa olsun kargo ücretini ödemek zorundadır. Bununla birlikte, ön bilgilendirme formunda belirtilmiş olan ve ilgili mağazanın anlaşmalı olduğu kargo şirketiyle gönderilmeyen kargoların ücretini de müşteri öder.

Ürünü Kullansam da İade Edebilir Miyim ?

Ürünün ambalajının açılması, denenmesi, mutat kullanımı, yani ürünün alışılageldiği gibi kullanılması Cayma Hakkını ortadan kaldırmaz ancak aşağıda belirtilen cayma hakkının geçerli olmadığı durumlardaki maddelerin olması durumunda her ne şartla olursa olsun iadesi kabul edilmeyecektir. 

Cayma Hakkının Geçerli Olmadığı Durumlar

  • İstek üzerine özel olarak üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler.
  • Alıcı tarafından ilk kez açılmış olan pedal, krom parçalar, yapışkanlı aksesuar vb ürünler
  • Boyanmış ve boyanın geri dönüşümü olmaması nedeniyle meydana gelen ürünler
  • Özel tasarlanmış boyalı veya astarlı ürünler
  • Paketi açıldığında sıfır olma özelliğini yitiren ürünler